احتمالا این اصطلاح را شنیده باشید و حتی امکان دارد که مارک‌های مختلفی از این محصول به چشمتان خورده باشد، اما واقعا میسلار واتر چیست؟ یا حتی بهتر است بپرسیم: چرا برای پوست ما ضروری است؟ به عبارت ساده‌تر، میسلار واتر محلول پاک کننده‌ای است که جهت از بین بردن آلودگی، روغن و آرایش از صورت موثر است. در حقیقت مسیلار واتر تنها محصولی است که می‌تواند پوست شما را نجات دهد، البته اگر بدان باور داشته باشید.

مطمئناً، محصولات مراقبت از پوست بسیار متنوعی وجود دارند که توسط افراد مختلف به عنوان «ناجیان پوست» تلقی می‌شوند. اما میسلار واتر چیز دیگری است. این محصول به پوست لطافت بخشیده و امتحان آن ضرری نخواهد داشت. در این مقاله به ارائه اطلاعات جامع و کامل در مورد میسلار واتر خواهیم پرداخت تا به اهمیت این  محصول شگفت انگیز پی برده و هر چه سریعتر در پی اضافه کردن آن به محصولات روی میز آرایشی‌تان اقدام فرمایید. با ما همراه باشید.

میسلار واتر و پاکسازی پوست

اولاً اینکه میسلار واتر فقط نوعی آب فرآوری شده نیست. حتماً برایتان جای سوال است که میسلار واتر از چه چیزی ساخته شده است؟ این ماده شبیه آب بوده که حاوی میسل‌ها (ریز لقمه‌ها) است. میسل‌ها مولکول‌های پاک کننده‌ای هستند که در آب پراکنده شده‌ و به حالت معلق درآمده‌اند. میسل‌ها مولکول‌های دو سری هستند که یک سر آنها خصوصیات آبگریز (نامحلول در آب) داشته و سر دیگر آب پسند (محلول در آب) بوده و در بین مولکول‌های آب جذب شده است. میسل‌ها تقریباً مانند آهن ربا عمل می‌کنند، بدین معنی که خاک و روغن‌های اضافی را از روی پوست شما جذب کرده و به دام می‌اندازد. به همین دلیل است که این آب (میسلار واتر) در از بین بردن آرایش و پاکسازی پوست به خوبی عمل می‌کند.

منشا تولید میسلار واتر

به غیر از اینکه بدانید میسلار واتر چه چیزی است، خالی از لطف نخواهد بود که از نحوه ایجاد آن آگاه شوید. میسلار واتر زاییده ی تفکر پاریسی ها بوده است. آنها از این محصول مراقبت از پوست به عنوان جایگزین آب استفاده می کردند(حداقل جهت پاکسازی پوست). در زمان اختراع میسلار واتر، آب پاریس سختی زیادی داشته تا حدی كه باعث ایجاد شكستگی (چروک) پوست می‌شد. خوب می‌دانید که نیاز مادر اختراع است و این دلیل به وجود آمدن میسلار واتر در حال حاضر است. این محصول مراقبت از پوست، بدون نیاز به استفاده از آب می‌‌تواند ذرات آلودگی، آرایش و روغن را از بین ببرد. همچنین ملایم‌تر از محصولات سخت‌تری مانند الکل است.

لزوم استفاده از محلول پاک‌کننده آرایش مسیلار واتر

 

مزیت‌های پاکسازی میسلار واتر نسبت به سایر پاک کننده‌ها

آنچه که میسلار واتر را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند، این است که در مقایسه با سایر پاک کننده‌ها، ملایمت و لطافت بیشتری دارد. براساس یک مطالعه، میسل‌ها سایز بزرگتری داشته و از این رو قادر به نفوذ عمیق به پوست نیستند. در این مطالعه همچنین ذکر شده است که موادی که کمتر به پوست نفوذ می‌کنند، پاک کننده‌هایی خواهند بود که اثر تهاجمی کمتری داشته و لطافت بیشتری به پوست می‌بخشند.

این بدان معنی است که پاک کننده‌های ملایم مانند میسلار واتر قادر به حفظ یکپارچگی موانع دفاعی پوست هستند. محصولات دارای سختی مانند تونر یا الکل می‌توانند موانع پوستی را از بین برده و سبب شوند که پوست حساس بیش از حد خشک شود. در پوست‌های تحریک پذیر، پاک کننده‌های خشن (قابلیت نفوذ بیشتر) مشکلات بیشتری ایجاد می‌کنند.

میسلار واتر دقیقا با پوست چه کاری می کند؟

اگر به دنبال پاک کننده‌ای هستید که کاربرد آن آسان باشد، باقی مانده‌ای بر روی صورت شما به جای نزارد و آرایش را کاملاً از بین ببرد، پس میسلار واتر محصول پوستی است که به دنبالش هستید. میسلار واتر به یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت مد و آرایش تبدیل شده است چرا که قادر به پاکسازی آرایش صورت بدون استفاده از آب است. همچنین برای مسافرت، در هنگام ورزش یا هر زمان دیگری که می‌خواهید سریعا آرایش خود را پاک کنید، محصول فوق العاده‌ای است.

اثرات میسلار واتر بر روی پوست های بسیار خشک

لازم به ذکر است که از آنجا که میسلار واتر بسیار ملایم و آبرسان است، برای افرادی که پوست حساس و خشکی دارند، مناسب است. بعضی از پاک کننده‌ها دارای مواد شیمیایی سختی هستند که می‌توانند باعث آسیب بیشتر و خشک شدن پوست‌های حساس شوند.

این امر براساس یک مطالعه علمی تایید شده است که سورفکتانت‌های (مواد فعال سطحی) خشن در پاک کننده‌ها می‌توانند باعث تحریک، آسیب موانع دفاعی پوست، خشکی و حتی خارش شوند. بر خلاف اینگونه پاک کننده‌ها و سایر محصولات مانند تونر، میسلار واتر از آنجایی که فاقد الکل یا مواد فعال سطحی خشک کننده سورفکتانت است، موجب خشکی و تحریک پوست نمی‌شود.

اثرات میسلار واتر بر روی پوست های چرب

برای کسانی که پوست روغنی دارند، میسلار واتر نیز مفید بوده و می‌تواند به عنوان اولین مرحله پاکسازی پوست مد نظر قرار بگیرد. با این حال، اگر پوستتان خیلی چرب می‌شود، ممکن است میزان پاکسازی میسلار واتر برایتان راضی بخش نباشد.

اگر به دنبال پوست شاداب‌تر و تمیزتر هستید، می توانید پاک کننده میسلار واتر را با یک پاک کننده ملایم دیگری بطور همزمان استفاده کنید. در این صورت روال پاکسازی پوست بدین صورت خواهد بود که ابتدا با یک پاک کننده مخصوص پوست چرب آرایش صورت‌تان را پاک می کنید سپس با استفاده از میسلار واتر بطور کامل و عمیق پوست خود را پاک کنید تا آماده استفاده از سرم‌ها و کرم‌ها باشد. فایده استفاده از دو پاک کننده این است که بعد از پاک کننده اولی، میسلار واتر تمامی باقی مانده‌های آن و آلودگی های اضافی را از بین برده و به حفظ تعادل pH پوست کمک وافری می‌کند.

لزوم استفاده از محلول پاک‌کننده آرایش مسیلار واتر

مزایای میسلار واتر بر روی پوست

بغیر از بین بردن آرایش و پاکسازی صورت، میسلار واتر می‌تواند مزایای بیشتری برای پوست شما داشته باشد. در حقیقت، این محصول تمام عیاری است که به دنبال آن هستید!

1) میسلار واتر یک محصول چند کاره است

نکته مهم دیگری که باید در مورد میسلار واتر بدانید، این است که به طور قطع محصولی چند کاره است. با استفاده از این محصول، دیگر نیازی به استفاده از سایر پاک کننده ها نخواهد بود (مگر اینکه، همانطور که در بالا ذکر شد پوست بسیار روغنی دارید یا می خواهید پوست شما احساس تمیزی بیشتری کند). مزیت بزرگ میسلار واتر این است که برای شستن آرایش صورت قبل از خواب، دیگر تنبلی نخواهید کرد چون با میسلار واتر دیگر نیازی به استفاده از آب نیست.

برای استفاده از میسلار واتر فقط کافی است مقداری از آن را روی یک پد پنبه‌ای ریخته و سپس از آن برای پاک کردن آرایش صورت خود استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که با استفاده از میسلار واتر دیگر نیازی به استفاده از مرطوب کننده نیست. چون میسلار واتر قابلیت مرطوب سازی پوست را داراست! میسل‌ها مولکول‌های لیپیدی ریزی هستند که در آب معلق هستند و طبق مطالعات انجام شده، نرم کننده‌هایی مانند لیپیدها و روغن‌ها قادر به آبرسانی پوست بوده و همچنین باعث افزایش انعطاف پذیری، لطافت و نرمی آن می‌‌شوند.

2) میسلار واتر مناسب ترین محصول برای مسافرت است

اهمیتی ندارد که در کجا هستید یا در چه ساعتی از شبانه روز در آنجا هستید، دیگر بهانه‌ای برای عدم توانایی پاکسازی پوست خود ندارید. شما حتی به سینک روشویی برای پاک کردن آرایش صورت خود نیاز نخواهید داشت تا زمانی که میسلار واتر پاک کننده صورت شما است. مهم نیست که قصد دارید از آن در خانه استفاده کنید یا قصد دارید از آن در تعطیلات استفاده کنید. حتی می توانید بعد از تمرین، آن را به همراه خود به سالن ورزشی بیاورید و صورت خود را خیلی سریع تمیز کنید.

3) میسلار واتر پوست شما را درخشان تر می سازد

این مزیت فوق العاده ای است، آیا کسی هم است که دوست ندارد پوست درخشانی داشته باشد؟ مطمناً هیچ کس. چگونه می‌توان پوست درخشان و شادابی داشت؟ زمانی که بتوان آن را هیدراته نگه داشت. هیدراته کردن (مرطوب کردن) بدون توجه به نوع پوست شما، بخش جدایی ناپذیر مراقبت از پوست است و این هیدراته کردن توسط میسلار واتر امکان پذیر است. نتایج مطالعات نشان می دهد هرچه پوست مرطوب تر باشد، شفاف تر و درخشان تر به نظر می رسد. به طور کلی، هیدراته کردن پوست سبب می شود که پوست سالم‌تر به نظر برسد و با داشتن پوست سالم، آرایش دوچندانی نیاز نخواهد بود.

4) با میسلار واتر می توانید براش های آرایشی خود را تمیز کنید

میسلار واتر نه تنها برای پوست شما بلکه برای براش های آرایشی نیز مفید است. میسلار واتر برای از بین بردن آلودگی، روغن و آرایش ساخته شده است و می توان حتی انتظار داشت براش های آرایشی را نیز به خوبی تمیز كند. جالب‌ترین وجه استفاده از میسلار واتر به عنوان پاک کننده براش آرایشی، این موضوع است که دیگر نباید نگران واکنش های آلرژیک باشید. اگر از پاک کننده ای مثل صابون استفاده می کنید، باقی مانده صابون ممکن است پوست شما را تحریک کند. شما می‌توانید از میسلار واتر برای پاکسازی سریع و عمیق براش های آرایشی خود استفاده کنید.

5) میسلار واتر درمان کننده آکنه است

میسلار واتر به درمان آکنه کمک می کند. همانطور که در این مطالعه توضیح داده شده است، هنگامی که سلول‌های مرده پوست و همچنین ذرات گرد و غبار و روغن در محل منافذ پوستی جمع می‌شوند، سبوم یا غدد چربی پوست (که توسط پوست ساخته می‌شود و به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی عمل می‌کند) قادر به ترک منافذ نخواهند بود. بنابراین این مواد زیر پوست باقی مانده و موجب تشکیل جوش های سر سفید یا سر سیاهی می‌‌شوند.

وقتی جوش‌های سرسیاه یا سر سفید پوست ملتهب می‌شوند، به جوش‌های آزار دهنده ای تبدیل می‌گردند. از آنجا که میسلار واتر به از بین بردن آلودگی، روغن و سلول های مرده پوست کمک می‌کند، در نتیجه سبب می‌گردد منافذ پوستی همیشه باز باشند و در نهایت از ایجاد آکنه جلوگیری می‌کند.

6) قابلیت مرطوب سازي میسلار واتر برای پوست های مستعد اکنه

همانطور که قبلا هم اشاره شد، میسلار واتر به پوست لطافت و نرمی می بخشد. مانند سایر پاک کننده ها باعث خشکی نمی شود و حتی به مرطوب شدن پوست نیز کمک می کند. خاصیت مرطوب سازی میسلار واتر یکی دیگر از عللی است که ایده آل پوست های مستعد آکنه است. بیشتر اوقات، پوست مستعد آکنه روغنی است. بعضی افراد فکر می کنند که خشک کردن پوست و جداسازی هر مقدار روغن از آن می تواند مانع از شکستگی (چین و چروک) و ایجاد آکنه شود. اما حقیقت این است که چنین طرز فکری غلط است.

طبق مطالعات انجام شده، شستن بیش از حد صورت می‌تواند باعث خشک شدن پوست شود و همین امر باعث تحریک بیشتر آن می‌گردد، خشکی یا سوزش پوست می‌تواند التهاب ایجاد کند. به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که افراد دارای پوست مستعد آکنه از مرطوب کننده استفاده کنند. با استفاده از میسلار واتر جهت پاکسازی روزانه پوست خواهید توانست بطور قابل توجهی از تحریک پوست جلوگیری کنید.

لزوم استفاده از محلول پاک‌کننده آرایش مسیلار واتر

افراد دارای پوست های مختلف در خرید میسلار واتر به نکات زیر توجه کنند:

اگر می خواهید مناسب ترین میسلار واتر را خریداری کنید، ابتدا باید نوع پوست خود را در نظر بگیرید. در حالی که به نظر می رسد میسلار واتر محصول زیبایی پوستی است، اما در واقع چندین فرمولاسیون مختلف دارد. برخی از آنها آبرسانی و تسکین پوست را بر عهده دارند، برخی دیگر چربی پوست را کنترل می کنند و انواعی هم مخصوص پاکسازی پوست هستند.

مناسب پوست های معمولی تا خشک

اگر پوست نرمالی دارید که خیلی چرب نمی شود و به بسیاری از ترکیبات واکنش نشان نمی دهد، می توانید از هر نوعی از میسلار واتر استفاده کنید. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که فرمولاسیونی را انتخاب کنید که به تعادل ph پوستتان کمک کند. یعنی اینکه باید محصولی را انتخاب کنید که به راحتی پوست شما را تمیز کرده و آرایشتان را پاک کرده و همچنین آن را هیدراته و مرطوب نگه دارد.

اگر پوست خشکی دارید، باید از محصولاتی که سبب خشکی بیشتر پوست می‌شود، خودداری کنید. در صورت انتخاب میسلار واتر به عنوان پاک کننده، نیازی به نگرانی در مورد این امر نخواهد بود. چون میسلار واتر محصول عاری از مواد خشک کننده و سخت و الکل می باشد. بهترین راه این است که فرمولاسیونی را انتخاب کنید که پوست را مرطوب و لطیف نگه دارد زیرا این ویژگی به حفظ بافت پوستی و رفع هرگونه خشکی کمک می‌کند.

مناسب پوست های ترکیبی(برخی نواحی روغنی و برخی دیگر خشک یا نرمال)

اگر پوست شما همیشه براق است (مخصوصاً در قسمتهای بینی و چانه، پیشانی و یا کل صورت)، پوست‌تان دارای روغن اضافی است و در نتیجه باید به دنبال میسلار واتری باشید که به تنظیم روغن اضافی پوست شما کمک کند. البته اولین چیزی که باید مد نظر داشته باشید توانایی میسلار واتر در پاکسازی ناخالصی‌ها است و در کنار این امر باید توانایی از بین بردن روغن اضافی و ترمیم پوست و صاف و نرم نگه داشتن آن را نیز دارا باشد.

مناسب پوست های مستعد آکنه

میسلار واتر به تعادل Ph پوستی و لطافت آن کمک وافری می کند. از این رو کاملا مناسب پوست های مستعد آکنه است. با این حال، جهت نتیجه گیری عالی، توصیه می شود فرمولاسیونی را انتخاب کنید که مزایای دیگری از قبیل درمان پوست‌های مشکل دار را هم داشته باشد. به دنبال فرمولاسیونی باشید که روغن اضافی پوست را کاهش دهد، زیرا روغن اضافی می‌تواند به ایجاد جوش‌ها منجر شود. همچنین موردی را انتخاب کنید که بطور موثری آلودگی‌ها را از پوست‌تان پاکسازی کند. استفاده از فرمولاسیونی حاوی مواد تسکین دهنده مانند خیار و آلوئه ورا نیز بسیار اثربخش خواهد بود.

مناسب پوست های حساس

در هنگام انتخاب محصولات مراقبت از پوست، اگر پوست‌تان بسیار واکنش پذیر است، مجبور هستید که میسلار واتری را انتخاب کنید که ملایم و بدون رایحه باشد. همچنین باید از پاکسازی کامل و عمیق پوست از آلودگی ها بدون نیاز به مالش بیش از حد توسط آن، اطمینان حاصل کنید. در این صورت احتمال تحریک پوست حساس به حداقل خواهد رسید.

لزوم استفاده از محلول پاک‌کننده آرایش مسیلار واتر

سایر کاربرد میسلار واتر ها

اگر قصد دارید محصول فوق العاده میسلار واتر را به محصولات مراقبت از پوست‌تان اضافه کنید، تنها دانستن مواد سازنده میسلار واتر کافی نبوده و باید اطلاعات کاملی در مورد روال استفاده از آن را به دست بیاورید، این اطلاعات به شما در حفظ لطافت و جوانی پوست‌تان یاری خواهد نمود. علاوه بر پاکسازی آرایش صورت، کاربردهای دیگر میسلار واتر بدین شرح می‌‌باشند:

پاکسازی پوست در هنگام صبح

استفاده از میسلار واتر در صبحگاه، زمانی که حتی پوست کثیف به نظر نمی رسد، نتایج شگفت انگیزی را به دنبال خواهد داشت: جالب است بدانید که در هنگام بیدارشدن از خواب ممکن است پوست شما تمیز به نظر برسد، اما اینگونه نیست! موانع دفاعی پوست در طول شب به تولید روغن پرداخته و در نتیجه در هنگام صبح یک لایه روغنی بر روی پوست شما وجود دارد که ممکن است مشکلات پوستی ایجاد کند.

پاکسازی با میسلار واتر می تواند این روغن را از بین ببرد. علاوه بر این، اگر همیشه عجله دارید و زمان کافی برای رسیدگی به پوستتان مهیا نیست، میسلار واتر به طور قطع می تواند در امر مراقبت از پوست نقش ویژه‌ای داشته باشد. به سادگی مقداری از آن را روی پد پنبه ای ریخته و پد را به صورت خود بمالید. سریع و آسان!

پاکسازی عمیق پوست

اگر به دنبال پاکسازی صورت خود بطور عمیق هستید، می توانید ابتدا از میسلار واتر استفاده کرده و سپس با پاک کننده دیگری صورت خود را بشویید. این امر به ویژه برای افراد دارای پوست روغنی بسیار مفید است.

بنابراین اگر به دنبال کنار گذاشتن پاک کننده های خشن و سخت هستید و جایگزین ملایم تری را می خواهید و یا خواهان اضافه کردن پاک کننده دیگری به محصولات مراقبت از پوستتان هستید، میسلار واتر را انتخاب کنید. این شانس را به میسلار واتر بدهید تا شما را شگفت زده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.