امروزه رسیدگی به پوست و مراقبت از آن به صورت جدی از طرف افراد علاقه مند به زیبایی پیگیری می‌شود. استفاده از مرطوب کننده و آبرسان پوست در زمینه ی نگهداری پوست صورت کاربرد بسیاری دارند. پوست‌های خشک، حساس و چرب نیاز به مراقبت بیشتری دارند. باید راه‌هایی پیدا کرد تا بتوان آبرسانی به پوست را به خوبی انجام داد.  هر چند که مرطوب کننده و آبرسان پوست یکسان نیستند ولی هر دو به نحو احسن مواد مغذی مورد نیاز پوست را تامین می‌کنند. می‌توان با دانستن تفاوت‌ها بهترین انتخاب را انجام داد و در سلامت پوست خود کوشا بود. عواملی هستند که موجب می‌شوند پوست تخریب بشود ولی با رعایت آنها می‌توانیم به جوان ماندن پوست خود کمک کنیم. مثلاً استرس، رژیم‌های غذایی متفاوت، شرایط آب و هوایی، خواب ناکافی، استفاده نکردن از سبزیجات همگی می‌توانند در آسیب رساندن به پوست صورت دخیل باشند.

تفاوت بین مرطوب کننده و آبرسان پوست

بهتر است که  قبل از خرید در زمینه‌های بهداشتی و لوازم آرایشی از تجربه‌ها استفاده کنیم، اطلاعات کافی به دست بیاوریم تا محصول دلخواه خود را خریداری کنیم. مرطوب کننده و آبرسان پوست هر دو در زمینه تهیه آب مورد نیاز پوست برای جلوگیری از هرگونه مشکلات پوستی و یا خشک شدن آن، پیری زودرس و هرگونه آسیب‌های محیطی کمک کننده است.

آبرسان‌ها به آنچه در درون آب سلول‌ها است مربوط می‌شود. آب سلول‌ها باعث می‌شود که پوست جوان و شاداب بماند. اگر سلول‌ها آب خود را از دست بدهند دیگر راهی برای جبران آن نیست به همین منظور آبرسان‌ها برای این استفاده می‌شود که آب مورد نیاز سلول‌ها تامین شده و از خشک شدن پوست جلوگیری شود. پس واجب است که برای جلوگیری از خشک شدن پوست سلول‌ها را با آب پر کنید و از اتفاقات بد که ممکن است برای پوست بیفتد جلوگیری کنید. ترکیبات تشکیل دهنده آبرسان در واقع برای طراوت پوست معجزه‌ می‌کند، این ترکیبات موجب می‌شوند که ایجاد چین و چروک‌های صورت که برای همه ناخوشایند است به تعویق بیفتد.

بسیاری از آبرسان‌ها هستند که در انواع مختلف و کاربردهای مختلف در بازا‌ها موجود هستند و استفاده می‌شوند. خیلی از افراد مشتاق  هستند که آبرسان‌های خانگی آماده کنند. برای همین با تهیه مواد موردنیاز و با کیفیت می‌توان بهترین ماسک‌های آبرسانی را درست کرد و از آنها جهت جلوگیری از خشک شدن پوست استفاده کرد.

برای اینکه بتوانید به پوست خود رسیدگی کنید باید اول بفهمید که جنس پوست شما از چه نوعی است. پوست دارای چربی‌های طبیعی است به این معنی که در پوست یک مانع چربی وجود دارد که موجب می‌شود آب صورت بیش از اندازه از بین نرود. اگر که پوست صورت شما پوسته پوسته شده و خشک می‌باشد به این معنی است که سلول‌های چربی‌های طبیعی بیش از اندازه از بین رفته است، مرطوب کننده‌ها دقیقاً به همین منظور استفاده می‌شوند؛ مرطوب کننده کمک می‌کند تا میزان آب تبخیر شده از صورت کاهش پیدا کند. در واقع این محصول مسئول نگهداری آب در پوست است.

اگر بخواهیم تفاوت بین مرطوب کننده و آبرسان پوست را بررسی کنیم به این نتیجه می‌رسیم که ما از آبرسان‌ها برای این منظور استفاده می‌کنیم که از طریق‌های مختلف به پوست صورت آب کافی برسانیم ولی مرطوب کننده‌ها باعث می‌شوند که آب صورت از بین نروند و تبخیر نشوند.

تفاوت بین مرطوب کننده و آبرسان پوست

الزامات استفاده از مرطوب کننده و آبرسان پوست

با توجه به تغییرات فصلی و شرایط آب و هوایی استفاده از مرطوب کننده و آبرسان پوست ضروری است. کم نیستند کسانی که خواهان پوست سالم و شاداب هستند و برای داشتن آن روش‌های زیادی را امتحان کرده‌اند. افرادی که پوست خشک دارند یا چربی بیش از حد آزارشان می‌دهد نیاز دارند تا از مرطوب کننده و آبرسان پوست استفاده کنند. در فصل زمستان خیلی پیش آمده است که سرما موجب شده است که پوست به شدت خشک شود و ترک بردارد و آسیب جدی به پوست وارد شود. برای جلوگیری از اینگونه آسیب‌ها بهتر است که صورت را مرطوب نگه داریم و با تقویت پوست آبرسانی کافی به پوست داشته باشیم.

استفاده از مرطوب کننده و آبرسان پوست در سنین مختلف

یک واقعیتی که نمی توانیم انکار کنیم پیری پوست است و هیچکس نمیتواند ادعا کند که همیشه جوان خواهد ماند. بسیاری از افرادی که سن بالایی دارند گمان می‌کنند هر زمان که بخواهند می‌توانند پوست جوان‌تری داشته باشند. درست است که مراقبت از پوست در سن بالا بی تاثیر نیست ولی بهترین سن برای مراقبت از پوست سن بیست  سال به بالا است. برخی از افراد متاسفانه جنس پوست شان  در سن پایین دچار پیری زودرس می‌شود که این مشکل در اکثر افراد ریشه در ژنتیک شان دارد.

امروزه به قدری افراد از اطلاعات و امکانات خوبی برخوردار هستند که برای سلامتی و طراوت پوست خود کم نمی‌گذارند. اگر  استفاده از مرطوب کننده و آبرسان پوست از سن پایین برای پوست‌های خشک و حساس استفاده شود کمک می‌کند تا پوست جوان بماند و خیلی دیرتر پیر شود. آبرسانی به پوست و مرطوب نگه داشتن آن کار سختی نیست و بسیاری از مراکز بهداشتی این کار را برای مراجعه کنندگان انجام می‌دهند.

تفاوت بین مرطوب کننده و آبرسان پوست

مزایا و معایب مرطوب کننده و آبرسان پوست

مرطوب کننده‌ها همانطور که گفته شد از تبخیر بیش از حد پوست جلوگیری می‌کند و حاوی یک سری از ویتامین‌هایی هست که جهت شاداب نگه داشتن پوست به کار می‌روند. همچنین به علت خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد از عواملی که برای سلول‌های پوست تهدیده کننده هستند جلوگیری می‌کند. برخی از مرطوب کننده‌ها حاوی موادی هستند که به جبران چربی‌های طبیعی از دست رفته کمک می‌کنند. قطعاً هرکسی که از محصولات آرایشی بیش از حد استفاده می‌کند دچار پیری زودرس یا تخریب پوست می‌شود به همین دلیل استفاده از مرطوب کننده‌ها می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

آبرسا‌ ها برای جلوگیری از خشک شدن پوست استفاده می‌شوند. آبرسان هم طبق گفته‌ها باید متناسب با جنس پوست صورت انتخاب شود. برخی از افراد وسواس زیادی دارند و مدام صورت خود را با شوینده‌های قوی می‌شوند و این می‌تواند برای پوست صورت مضر باشد برای همین استفاده از آبرسان‌ها می تواند کمک کند تا پوست خشک نشود. مصرف برخی از داروها نیز موجب خشکی پوست می‌شود،  مرطوب کننده و آبرسان پوست در این مسائل می‌توانند تاثیر مثبتی داشته باشند.

کرم‌های مرطوب کننده و آبرسان پوست نمی‌توانند مضر باشند مگر اینکه مرطوب کننده و یا آبرسان‌های بی‌کیفیت خریداری شود. موردی که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید این است که مرطوب کننده و آبرسانی را انتخاب کنید که مناسب پوست شما باشد. انتخاب نادرست می‌تواند باعث نارضایتی شما باشد. مثلاً کسانی که پوست چربی دارند باید مرطوب کننده‌ای انتخاب کنند که فاقد چربی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.