احتمالاً شما هم تا حالا با این جمله رو به رو شده‌اید: «این رنگ مو اصلاً بهت نمیاد». ولی آیا علت این موضوع را می‌دانید؟ به غیر از سلیقه‌های شخصی علت این‌که رنگی به شما بیاید یا نه به رنگ و همچنین تناژ پوست چهره‌تان بستگی دارد، دقیقاً مانند انتخاب کردن رنگ لباس.

گاهی انتخاب کردن رنگ‌های فانتزی این مسئله را دشوارتر هم می‌کند. انتخاب درست رنگ مو با توجه به رنگ و تناژ پوست باعث می‌شود که پوستتان خوش رنگ‌تر و البته جوان تر به نظر بیاید و البته برعکس این موضوع نیز صادق است. حتماً تا به الآن برای شما اتفاق افتاده است که موهایتان را رنگ کرده ولی از نتیجه آن ناراضی باشید؟ احتمال دارد به این دلیل باشد که رنگ موی نامناسب برای رنگ پوست خود انتخاب کرده اید، پس این مقاله را بخوانید تا کاملاً متوجه شوید که رنگ موی متناسب با رنگ پوست شما کدام است.

رنگ مویی متناسب با رنگ پوست شما می‌باشد که سن شما را بیشتر نشان ندهد و البته میزان زیبایی شما را بتواند دو برابر کند، انتخاب کردن یک رنگ موی مناسب بخشی از تکنیک های آرایشگران می باشد که البته شما هم قادرید آن را یاد بگیرید.

رنگ مو اثر بسیار زیادی در شادابی و جوانی و همچنین میزان زیبایی چهره شما دارد البته به شرط آن که مناسب با رنگ پوست شما انتخاب شود. اگر که رنگ مو متناسب برای شما نباشد سبب آن می شود که بی حال و حتی پیر به نظر بیایید بنابراین بیشتر توجه کنید. انتخاب کردن رنگ موی متناسب با چهره و رنگ پوست فرد، تا حدی مرتبط به سلیقه است ولی در کل نیاز به اطلاعات دارد. جالب است که بدانید انتخاب یک رنگ موی متناسب صورت شما را بازتر و همچنین حالت موهای شما را زیباتر از گذشته نشان می دهد.

پیش از اینکه نوع پوستتان را امتحان کنید، مطمئن باشید که دارید از نور طبیعی استفاده می‌کنید، زیرا نور مصنوعی به دلیل تغییر رنگ کمی که توسط انواع گوناگون لامپ ها ایجاد میکند سبب تغییراتی در رنگ پوست شما می شود. این یک روش عالی برای تعیین درست رنگ پوست شما است. کف دست خودتان را بالا برده و سپس نگاهی به رگ هی دست و مچ خود بندازید. اگر رگ هایتان رنگ آبی یا بنفش دارد، بنابراین پوست شما سرد است ولی اگر رگ‌های سبز دارید، پوست شما گرم می‌باشد.

اگر که مشخص نیست رگ‌های دستتان آبی‌اند یا سبز، پس احتمالا پوست شما خنثی است.اگر که پوستی خنثی دارید باید به شما تبریک بگوییم چون هر کدام از رنگهایی که در ادامه توصیف می‌کنیم برای شما عالی و مناسب خواهد بود. اگر دارای پوست خنک و یا گرم هستید، به خواندن این مطلب ادامه دهید تا متوجه شوید که کدام رنگ مو برای شما بهتر است و البته علت آن هم توضیح داده خواهد شد.

 

رنگ موی مناسب با رنگ پوست

 

رنگ موی مناسب برای پوست سبزه و گرم

رنگ‌های قهوه‌ای سرد مثل موکا یا شکلات تیره و یا ابریشمی تیره برای آن هایی سبزه هستند خیلی مناسب هستند. اگر پوستی متوسط با زیر دست های گرم دارید رنگ موی قهوه ای گرم مثل قهوه‌ای طلایی یا عسلی برای شما مناسب است.

رنگ موی مناسب برای پوست سفید و سرد

اگر دارای پوست سفید و خنک همراه با رگ‌های آبی هستید، باید رنگ موی طلایی و یا کاراملی و همچنین عسلی را انتخاب کنید تا ببینید که چقدر زیباتر می‌شوید. البته بلوند عسلی یا بلوند کاراملی هم انتخاب مناسبی برای افرادی است که پوست زیتونی و یا خنثی دارند.

رنگ موی مناسب برای پوست گندمی و خنثی

اگر دارای پوست خنثی یا همان پوست گندمی هستید بنابراین رنگ موی قرمز گرم یا نسکافه‌ای و دودی و همچنین رنگ‌های موی فانتزی مثل صورتی مناسب شما هستند

رنگ موی مناسب با رنگ پوست

رنگ موی بلوند دودی

اگر بخواهیم راجب رنگ موی مناسب برای پوست هایی با تناژ سرد حرف بزنیم، می‌‌توانیم به طیف وسیعی از رنگ‌های بلوند با تناژهای گوناگون دودی مانند بلوند یخی و نقره‌ای یا حتی پلاتینوم و شامپاینی اشاره کنیم.

این مدل رنگ‌ مو متناسب با پوست‌هایی است که دارای رنگی سرد همراه با تناژ قرمز و صورتی هستند. به عنوان مثال رنگ پوست کسی مثل تیلور سوییفت. برای آن که این مدل رنگ‌ها تناژ زرد نداشته باشند آرایشگران کمی رنگ بنفش را با رنگ شما مخلوط می‌کنند که زردی مو را بگیرد. مصرف شامپو رنگ‌ بنفش نیز زردی مویتان را می‌گیرد و البته تناژ دودی به موی بلوندتان می دهد.

اگر که تناژ رنگ پوستتان سرد همراه با رگه‌های آبی رنگ یا اینکه به قول معروف پوست‌ شما «مهتابی» می باشد بهترین نوع رنگ مو برای شما مجموعه‌ای از این مدل رنگ‌هاست: کاراملی، طلایی، کره‌ای و کهربایی.

رنگ موی قهوه‌ای سرد

رنگ موی قهوه‌ای متناسب با پوست‌هایی است که تناژی گرم دارند همراه با سایه‌های سردی مانند موکا، بلوطی، قهوه‌ای طلایی و یا شکلاتی تیره استفاده می شود.به کار بردن رنگ‌های قهوه‌ای سرد باعث می شود که رنگ پوستتان روشن‌تر و شفاف‌تر به نظر بیاد.

رنگ موی قهوه‌ای گرم

رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای طلایی، کهربایی، عسلی و دارچینی جزو طیف‌های رنگی «قهوه‌ای گرم» می باشند و این رنگ مو متناسب پوست ‌‌هایی است که اصطلاحا گندمی هستند. اگر که تناژ پوستتان گرم است و یا گندمی هستید پیشنهاد می‌کنیم که از طیف رنگ‌های قهوه‌ای گرم مصرف کنید تا رنگ پوست‌ شما خوش رنگ‌تر به نظر بیاید.

رنگ موی قرمز سرد

آیا چیزی از رنگ‌های «قرمز سرد» می‌دانید؟ رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای مایل به قرمز و یا شرابی و همچنین قرمز رنگ‌ موی متناسب با پوست سفید و یا روشن همراه با تناژ قرمز هستند. اگر که پوست شما بسیار سفید است پیشنهاد می شود که رنگ‌های قرمز سرد را مصرف کنید زیرا رنگ های موی قرمز گرم چهره ی  شما را کمی رنگ پریده و حتی رنجور نشان می‌دهند.

رنگ موی مناسب با رنگ پوست

رنگ موی قرمز گرم

اگر که تناژ رنگ پوستتان کاملاً طبیعی است رنگ موی ایده‌آل شما «قرمز گرم» است. به عنوان مثال از بین رنگ‌های بلوند برای شما رنگ‌های قرمز با تناژ توت فرنگی، مسی و کهربایی کاملا مناسب هستند. فراموش نکنید که رنگ‌های قرمز به طور معمول فورا از روی موها پاک می‌شوند پس هم شامپوهای ویژه موهای رنگ شده را مصرف کنید و نیز زیاد موهای خود را نشورید

رنگ موی تیره سرد

رنگ‌ مویی که معروف به رنگ‌های« تیره سرد» هستند در واقع شامل این رنگ موها می باشند: اسپرسو، مشکی با تناژ سرمه‌ای و مشکی زغالی و همچنین آبی. اگر که می‌خواهید کوهای خود را را تیره کنید رنگ موی متناسب برای پوست‌های سبزه و تیره جزو رنگ‌های تیره سرد به حساب می آیند. اگر که تناژ پوستتان زیتونی است کنتراست رنگ پوست صورتتان با این مدل رنگ‌ها خیلی زیبا و دلنشین خواهد شد.

رنگ موی تیره گرم

انواع رنگ‌های «تیره ی گرم» شامل این مدل رنگ‌ها هستند: موکا، مشکی_قهوه‌ای و کاکائویی. رنگ موی مناسب برای پوست‌هایی که تناژی سرد یا متوسط دارند همین رنگ های موی تیره گرم هستند البته اگر که تمایل دارید رنگ موی خود را تیره کنید. اگر که رنگ پوستتان تیره است و می‌خواهید موهای‌ خود را تیره کنید می‌توان گفت که کاکائویی و یا موکا بهترین انتخاب‌ برای شما می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.