تحقیقات نشان داده است پوست دور چشم ها بسیار ظریف است و از این رو در معرض آسیب های جدی هستند پس نیاز به مراقبت بیشتری دارند. کرم دور چشم برای پوست هایی که ضخامت کمتری دارند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. حاوی روغن بیشتر نسبت به لوسیون‌های معمولی هستند. پوست دوره ی جوانی برای همیشه حفظ نمی‌‌‌شود، با گذشت زمان و بالا رفتن سن پوست اطراف چشم لطافت خود را از دست می‌دهد و خشک و شکننده می‌شود. گاهی چین و چروک دور چشم باعث ناراحتی افراد می‌شوند و حس می‌‌کنند که پیری به سراغشان آمده است. برای اینکه این حس را تجربه نکنید بهتر است از سن بیست سالگی به بعد مراقبت از پوست به خصوص پوست دور چشم را جدی بگیرید. ناگفته نماند که استفاده از کرم دور چشم در هر سنی می تواند کمک کننده باشد و میتوان به اثر آن امیدوار بود.

همانطوری که می‌دانید بعضی از پوست‌ها بسیار حساس هستند. پس باید در نظر گرفت که کرمی که انتخاب می‌کنیم هیچگونه عوارض بدی برای پوست ما نداشته باشد و سازگار با پوست ما باشد. چون در صورت ناسازگاری دچار آسیب می‌شود و حتی می تواند چین و چروک ایجاد کند. در صورت مشاهده هرگونه ناخوشی در پوست باید به پزشک مراجعه کرد. استفاده از کرم‌های حفاظتی فقط مختص بانوان نیست و آقایان هم نگران چین و چروک صورت خود هستند و بارها دیده شده که از این کرم‌ها برای حفظ سلامت پوست خود استفاده کرده‌اند. برای جلوگیری از چین و چروک صورت، تغذیه و عوامل محیطی نیز دخیل بوده اند و اکثر انسان‌ها همیشه در تلاش بودند تا به صورت خانگی کرم‌ها یا ماسک‌هایی را برای از بین بردن چین و چروک اطراف چشم و سیاهی‌های زیر چشم درست کنند. البته گاهی روش‌های خانگی جوابگو بوده و به شادابی پوست کمک کرده است.

مزایای استفاده از کرم دور چشم

لزوم استفاده از کرم دور چشم

پوست صورت ما به طوری طبیعی چربی دارد و اگر این چربی‌های طبیعی از بین بروند پوست خشک می‌شود و آسیب پذیر می‌شود. پوست دور چشم ما نیز به علت اینکه غدد چربی کمتری دارد و چربی طبیعی کمتری تولید می‌‌کند زودتر خشک می‌شوند و همین مساله باعث می‌شود که دور چشم آسیب ببیند و زودتر، وجود چین و چروک را تجربه کند. کرم دور چشم برای این استفاده می‌شود که شکستی‌ها و چین و چروک اتفاق نیفتد. کرم دور چشم دارای مرطوب کننده قوی هست که اجازه نمی‌دهد چربی‌ها بیش از اندازه تبخیر شوند. اگر بخواهیم از کرم‌های معمولی که قوی هستند استفاده کنیم احتمال زیاد به دور چشم آسیب برسانیم ولی با استفاده از کرم دور چشم که سبک است می‌توان اطراف چشم را از پف کردن و نقاط تیره ی زیر چشم حفظ کرد.

همانطور که اشاره کردیم محدوده سنی خاصی برای استفاده از کرم دور چشم در نظر گرفته نشده است. برای اینکه بتوان تاثیر فوق‌العاده کرم دور چشم را ببینید بهتر است که از سن 20 سالگی از این محصول استفاده کنید. نمی‌توان به طور قطعی تایید کرد که همه ی کسانی که سن پایینی دارند پوست صاف و بدون چروکی دارند چون تحقیقات نشان داده است که برخی از افراد دچار پیری زودرس پوست می‌شوند پس استفاده از کرم دور چشم برای مراقبت بیشتر ضروری است. کرم دور چشم باعث می‌شود تا خطوطی که اطراف چشم ایجاد شده‌اند محو شوند. همچنین چین و چروک‌هایی که قبلاً ایجاد شده رو کم رنگ می‌کند و از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری می‌کند.

یک ویژگی که باعث می‌شود اکثر طرفداران سلامت پوست از کرم دور چشم استفاده کنند این است که سلول‌های مرده را در اطراف چشم از بین می‌برد. اگر شما این کرم را استفاده کنید مطمئناً برای بیرون رفتن و قرار گرفتن در نور خورشید مشکلی نخواهید داشت. درست است که استفاده از این کرم برای اطراف چشم بسیار مفید اما فراموش نشود که استفاده زیاد و مداوم باعث می‌شود که چربی‌های اطراف چشم زیاد بشود و این خود آسیب زیادی به پوست دور چشم می‌رساند. ناگفته نماند که در صورت استفاده بیش از حد در زیر چشم پف ایجاد می‌شود.

مزایای استفاده از کرم دور چشم

مزایای استفاده از کرم دور چشم

بارزترین مزایای کرم دور چشم جلوگیری از چین و چروک صورت است. همانطور که می‌دانید لبخند باعث می‌شود تا چین و چروک اطراف چشم به وجود بیاید پس بهتر است که متناسب با پوستتان کرم دور چشم را انتخاب کنید و به صورت منظم از آن استفاده کنید. علاوه بر آنکه این کرم مانع جلوگیری از چین و چروک می‌شود بلکه چروک‌های قدیمی را نیز بهبود می‌بخشد. برخی از افراد زیر چشمانشان سیاه رنگ است و شبیه کبودی می‌ماند. این حالت یک بیماری نیست و می‌تواند براساس جنس پوست یا وراثتی باشد. این کرم‌ها به این افراد کمک می‌کنند تا زیر چشم خود را درمان کنند و یا حتی از بین ببرند.

در ترکیبات برخی از کرم‌های دور چشم ابتکار به خرج دادن و از کافئین استفاده کرده‌اند. این یک اتفاق بسیار خوبی هست چون باعث می‌شود هم تیرگی پوست از بین برود هم چشم‌ها آرامش پیدا کنند. خیلی از افراد وقتی به استخر می‌روند کلر موجود در آب استخر باعث می‌شود که پوست خشک بشود. از این رو پوست دور چشم هم شدیداً خشک می‌شود در این صورت استفاده از کرم دور چشم کمک می‌کند که پوست مرطوب بماند و شکننده نشود.

یک مورد مثبتی که تولید کنندگان این نوع کرم‌ها به آن دقت دارند این است که از ترکیباتی استفاده می‌کنند که اگر به طور ناخواسته مقداری از کرم وارد داخل چشم‌ها شد هیچ آسیبی به  چشم نرساند. پوست دور چشم می‌تواند موجب ایجاد سرطان پوست بشود. برای همین استفاده از کرم دور چشم با درجه مخصوص خود می‌‌تواند باعث پیشگیری سرطان بشود، استفاده از این کرم‌ها هر صبح پیشنهاد می‌شود.

مزایای استفاده از کرم دور چشم

مواد تشکیل دهنده کرم دور چشم برای جلوگیری از پیری

کرم‌های دور چشم مانند بسیاری از محصولات دیگر از ترکیبات ویژه‌ای برای حفاظت از پوست ساخته شده‌اند. مواد مرطوب کننده حتماً در ترکیبات این کرم‌ها هست چون باعث می‌شود چربی طبیعی حفظ شود. ویتامین‌های E ، A و  C  با اضافه شدن به این نوع کرم‌ها باعث شده‌اند که لایه برداری مختصری در اطراف چشم انجام شود. معمولاً استفاده از این کرم‌ها در طول روز و شب انجام می‌شود اما یادمان نرود که استفاده بیش از حد به پوست آسیب می‌رساند. این مواد تشکیل دهنده با هوش بسیاری ساخته شده چون از آسیب رساندن به داخل چشم خودداری می‌کند.

ترکیبات این کرم بسیار سبک است برای همین چربی زیادی تولید نمی‌کند. ولی ترکیبات کرم‌های معمولی زیاد است و باعث ایجاد چربی اضافی در پوست صورت می‌شود. میزان آبرسانی در این کرم‌ها کم است و بیشتر از مرطوب کننده در این کرم به کار برده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.